O nás

Poslanie

Sme neobyčajná rodina v neobyčajnom svete, plnom neobyčajných ľudí a obyčajne mávame neobyčajné sny.

Za týmito snami putujeme po priľahlých i odľahlých častiach zeme, sveta, našich sŕdc, vzdelania, múdrosti, krásy a snov.

Niektoré z nich sú možno aj tvoje sny a preto by sme sa chceli podeliť o „stopy“ ktoré sme už objavili. Ďalšie stopy však stále hľadáme a do tohto dobrodružstva ti práve dávam prístup, cez náš blog.

Je dosť možné že tu nájdeš inšpiráciu na svojej ceste. Tá naša zatiaľ viedla po všetkých možných zákutiach Slovenska ale nie len cestovateľských. Venujeme sa domácemu vzdelávaniu, zdravému životnému štýlu, s deťmi robíme viacero športov. Každé prinieslo niečo jedinečné a priviedlo nás do toho všetkých. Tiež sa venujeme osobnému rozvoju, koučingu a poradenstvu.

To všetko nás priviedlo do krásneho mesta Fort Mill v Južnej Karolíne, kde už rok bývame. Našli sme tu univerzitu ktorá svoje princípy odvádza od učenia Jána Ámosa Komenského a pri nej je zriadená aj základná škola Komenského, ktorú navštevoval náš prvorodený. Okrem toho tu zažívame celkom inú kultúru než tú Slovenskú a aj inú klímu. Jednak sa nachádzame v subtrópoch a tak náš blog bude zrejme obohatený aj o pozorovanie tunajšej divočiny ale určite sa porozprávame aj o živote v kultúrnych odlišnostiach, duchovných dedičstvách a o tom ako vôbec prežiť s deťmi plnohodnotný život, v ktorom nikto nestráda a každý je sám sebou.

…Aj napriek obdobiam ktoré sa ti snažia nahovoriť, že sa blíži koniec sveta -ak nie globálny, tak minimálne ten tvoj osobný.

Myslím si že už bolo dosť príbehov o dokonalých pároch a rebelujúcich jednotlivcoch, odtrhnutých od svojich rodín. Boli krásne, ale vnímam že je čas, aby zazneli neobyčajné príbehy, skutočných rodín.

Kto sme

Sme muž a žena a ich deti – dalo by sa povedať. Ale to by bolo celkom obyčajné a v zemi kde sme sa narodili nič obyčajné nieje. Takže radšej takto:
On je architektom stavieb zo živého materiálu, kde ožívajú sny a dýcha sa čistý vzduch. Augustín.

Ona je učiteľom v „kráľovskej akadémii“ ako nazývame našu domácu školu. Janka.

Tobiáš je odborník na zvieratá, ktoré tak nejak samé vyhľadávajú jeho prítomnosť.

Tamara je predovšetkým stelesnenie radosti ale tiež veľmi silný a rýchly atlét.
Jakub je ako víchor. Či už letí na BMXe, MTB alebo naháňa zver.
Sebastián, dvorný kuchár a syn zázrakov, ktorý sa narodil dvakrát.
Matej ran hojič a prekladač sŕdc.
Joshua Luke je jediný americký občan nášho rodu a stále ho len spoznávam i keď on sa tvári ako by nás všetkých poznal už dlho.

O čom je náš blog

Takže v tomto blogu nájdeš články:

– o úskaliach osobného rozvoja, talentoch, hodnotách, prehrách a víťazstvách… zápase s obrami, o polámaných kostiach, kolesách a kolenách… o podnikaní, športe, a všetkom čo si vyžaduje tréning a odhodlanie

-o ceste za rodinným poslaním, o otcovstve, materstve, synovstve, princeznovstve… o drakobijcoch, nekonečných slzách, neskonalej radosti a plnosti života

– o domácom vzdelávaní, neučení sa, cestovaní, spoznávaní sveta, vesmíru, civilizácií, seba, okolia, vlasti, o tom ako sa nezblázniť a čo robiť, keď sa tak stane

– o chlapcovi Kurbielovi a jeho dobrodružnej ceste, čo je fantazi poviedka, v ktorej sú zakomponované naše“stopy“. O každej kapitole sa môžeš po prečítaní s deťmi rozprávať, a tak navodiť témy, ktoré by mohli byť kľúčovými na ceste tvojej rodiny

Viac o našom príbehu sa dočítaš v tomto článku